Tacto 2.0 ile Braille kabartma kalıpları

Serviform S.r.l.

Tacto 2.0 ile Braille kabartma kalıpları

Tacto 2.0, özellikle bir önceki model olan Tacto makinesinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen modeldir. Braille ve/veya Accubraille® ihtiyaçlarına anında cevap verebilir. Kalıp üreticisinin artan kalite talebine uygun olarak geliştirilmiş bir makinedir.

Fefco standartlarına göre kabartma Braille noktaları,

Takımların konumlandırılması sırasında herhangi bir hatadan kaçınmak için bir köşenin zımbalanması,

Braille kabartma metnini plaka üzerine yazabilme Accubraille® montaj sistemi için delme delikleri,

Plakaları uzunlamasına kesme işlemi.

 

CAD yazılımından veri alır. Bıçak kalıbı için Braille plakası ve Accubraillle® için plakaları çok kısa sürede üretebilir. Makine ayrıca kullanıcı dostu bir grafik arayüzü kullanılarak doğrudan programlanabilir . 

Tacto 2.0, 1 ila 6 metin satırından oluşan kabartma plakaları üretmek için önceden kesilmiş çelik şeritler kullanır.Tacto 2.0 yazılımı ile çeşitli Braille fontları, pozisyonları ve nokta yükseklikleri kolayca tanımlanabilir.Braille plakası yatay ve dikey olarak yerleştirilebilir. 

Tüm delme/kesme işlemleri yüksek verimli bir elektrikli pres ile gerçekleştirilir. Makine, ofis ortamınd a da kullanılabilecek bir yapıda tasarlanmıştır.

Tacto 2.0, bir dizi değiştirilebilir kasetler kullanır.Bu sayede kasetlerdeki kabartma noktalarının kesiti ve şekli sorunsuz bir şekilde değiştirilebilir.